POLTING FOAM Sp. z o.o.
Centrala Gliwice:
ul. Jagodowa 10
44 - 110 Gliwice, Polska
Tel./Fax. +48 32 331 30 37
menu polting foam

Opakowania

 

Pianki poliolefinowe (m.in. PE i EVA) znajdują szerokie zastosowanie w różnorodnych opakowaniach, dla których optymalna ochrona połączona z żywotnością są kluczowymi wymaganiami. Ich wzorowa odporność chemiczna oraz na wodę sprawia, iż mogą być z powodzeniem stosowane w systemach opakowań transportowych wielokrotnego użytku.


400
401
403

 

Wkłady do pojemników

 

Zwrotne opakowania transportowe pełnią ważną rolę w utrzymaniu czystego środowiska. Pianki PE i EVA, z których wytwarzamy wkłady do pojemników, zapewniają transportowanym częściom optymalną ochronę, utrzymując je w stałej, bezkolizyjnej pozycji, wypełniając jednocześnie funkcję amortyzującą. Żywotność tych pianek sprawia, że wkładki z nich wykonane stają się prawdziwie wielorazowymi opakowaniami.

 

394
470
471
472
473

 

 

Elementy szeregowych systemów opakowaniowych

 

Pianki PE i EVA, ze względu na strukturę zamknięto-komórkową stają się optymalnymi elementami opakowań wielokrotnych. Nie nasiąkają i nie przenoszą wilgoci, a poziom zabezpieczenia transportowanych części, jaki oferują, jest nieosiągalny dla większości alternatywnych materiałów.

 

395
396
469

 

 

Pakowanie elementów kruchych i delikatnych

 

Pianki PE i EVA zapewniają wysoką ochronę delikatnych i wrażliwych przedmiotów. Mogą zostać ściśle dopasowane do kształtu danego detalu, celem zapewnienia jego unieruchomienia, a jednocześnie absorpcji sił uderzeniowych. Delikatne, zmiękczone gatunki pianek oferują wybitną ochronę delikatnych, malowanych lub powlekanych przedmiotów.

 

474
475

 

Pakowanie elektroniki

 

Pianki ESD zapewniają wymaganą ochronę w transporcie elementów elektronicznych. Poza wzorową amortyzacją cechuje je obniżona rezystancja, co zapobiega kumulowaniu się ładunków elektrycznych, zagrażających elementom elektroniki. W zależności od poziomu rezystancji, pianki te dzielą się na antystatyczne, rozpraszające oraz przewodzące, co pozwala na dobór odpowiedniego gatunku do szczegółowych wymagań konkretnej aplikacji.

 

465
484

 

 

Systemy kontroli narzędzi

 

W lotnictwie, kosmonautyce, medycynie, branży samochodowej i wszędzie tam, gdzie kontrola kompletności zestawów narzędziowych jest niezwykle ważna, jednym z podstawowych rozwiązań jest stosowanie specjalnych podkładek piankowych. Wykonanie z dwóch kontrastujących kolorów zapewnia możliwość szybkiego i łatwego zauważenia brakujących narzędzi.

 

399
467
468
483

 


POLTING FOAM Sp. z o.o. 2011r.